Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i na zewnątrzZakończenie sezonu sportowego było wyjątkowe. Pierwszy raz w życiu startowałem w środku nocy. Zawody w chodzie sportowym na 17. Mistrzostwach  Świata w Doha (Katar) zostały rozegrane nocą ze względu na klimat bliskiego wschodu. Temperatura 40 stopni i wilgotność rzędu 80% zdecydowały, iż była to najcięższa sportowa noc mojej w karierze. Wracając do hotelu po starcie słońce wstawało i budził się dzień.

Jestem 13. zawodnikiem świata na 50 km, ale samo ukończenie tego katorżniczego wyścigu jest dla mnie ogromnym sukcesem. Nocny chód w tak ekstremalnych warunkach klimatycznych sprawił, że nie miało to prawie nic wspólnego ze sportową rywalizacją. Był to na prawdę wyjątkowy wyścig, w trakcie którego wycofało się bardzo wielu znakomitych zawodników (m.in. Toth i Diniz).

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Ja ukończyłem i jako pierwszy z naszego polskiegotrio pojawiłem się na mecie, ale… niestety sędziowie skazali mnie na niesłuszne 52 km. Przeprosiny przeprosinami, ale niesmak, wielki skandal i nadszarpnięcie zdrowia w tych warunkach pozostał. Tym bardziej cieszę się, że godnie reprezentowałem mój kraj i walczyłem do końca.

Dziękuje wszystkim partnerom za pomoc w przygotowaniach: miastu #Mielec, #PGNiG, #Podkarpackie, #PZLA, #MSiT .