IMG_20190828_120636Jak chyba każdy z Was czytających na co dzień spoglądam na spadające kartki kalendarza. Z dnia na dzień zbliżam się do startu na Mistrzostwach Świata w Katarskim Doha. Dla przypomnienia to już 28 września, czyli pozostały mi ostatnie tygodnie przygotowań. Jak już wspominałem we wcześniejszym newsie, w sierpniu zdecydowałem się na dwutygodniowy obóz w ciężkich, tokijskich warunkach. W Doha łatwiej myślę, że nie będzie. Po powrocie do kraju zaliczyłem sprawdzian szybkościowy na 10 000 metrów w Radomiu podczas Mistrzostw Polski Seniorów, po czym następnego dnia 25.08 zameldowałem się już na obozie wysokogórskim w Strebskim Pleso. Jest to bardzo istotny obóz, ponieważ podczas trzytygodniowego zgrupowania zaplanowane są długie akcenty treningowe BPS-u.

IMG_20190829_123040
Po tym wszystkim przeniosę się do tureckiego Belek, gdzie wraz z wszystkim innymi lekkoatletami będziemy trenować, a raczej aklimatyzować się praktycznie już do własnych startów w Doha. W Doha przed startem wyląduję zaledwie 2 dni, aby jak najkrócej oczekiwać w tych niesprzyjających warunkach pogodowych.
IMG_20190829_115749
Dziękuję wszystkim partnerom za okazywane wsparcie w dążeniu do celu, a zwłaszcza miastu Mielec, PGNiG, Podkarpackiemu Urzędowi Marszałkowskiemu, firmie Brubeck, JuicePlus+ i wszystkim innym za nawet najmniejszą pomoc.
Pozdrawiam, Rafał A.