davPo powrocie ze Stanów Zjednoczonych i krótkiej reaklimatyzacji w Polsce wyruszyłem do naszych północnych sąsiadów Litwinów na ostatnią historyczną edycję Pucharu Europy w chodzie sportowym. Ostatnią, ponieważ European Athletics, a dokładnie Komitet Wykonawczy tego stowarzyszenia zdecydował, iż od 2021 roku impreza zmieni nazwę i podniesie swoją rangę do statusu Drużynowych Mistrzostw Europy w chodzie sportowym. Trzy kolejne imprezy (2021, 2023 i 2025) odbędą się w czeskich Podebradach.

photo (99)

Rozpatrując mój występ na PE w Alytusie uważam go za średnio udany, pomimo faktu zajęcia najlepszej lokaty ze startujących Polaków na 20 km. Mój czas 1:25:15 jest średni, i nie będę ukrywał, że powinien być minimum o 2 minuty lepszy. Czas posypać głowę popiołem i zabrać się do ciężkiej pracy, aby to zmienić. Warunki do startu były dobre, nie można narzekać, iż było upalnie. Po prostu coś nie do końca coś zagrało po przylocie z Albuquerque.

photo (76)

Teraz rozpocząłem zgrupowanie czerwcowe w Spale (1-14), gdzie wykonam ostatnie przygotowanie do MP na 20 km, które odbędą się w Mielcu. Organizatorem jest mój klub LKS Stal Mielec. Trasa zapowiada się bardzo widowiskowa i szybka. Zobaczymy co uda się uzyskać na tych mistrzostwach. Start planowany na 22 czerwca o godz. 18:45 na Al. Niepodległości. Wszystkich zapraszam w wolnej chwili do centrum Mielca 🙂

Do zobaczenia w Mielcu,

RA

PS: podziękowania dla Marta Gorczyńska Photography za super zdjęcia 🙂