Obraz może zawierać: 1 osoba, góra, niebo, chmura, na zewnątrz i przyrodaPowróciłem do kraju po ciężkim, ale bardzo dobrym organizacyjnie i klimatycznie zgrupowaniu w USA. Wspólnie z Rafałem Sikorą byliśmy gośćmi u p. Niemczaków, gdzie zastaliśmy spokój i komfort niezbędny do treningu w górach. Ostatnie moje zgrupowanie miało miejsce w 2016 roku w górach niskich (St. Pleso – ok. 1350 m n.p.m.), a teraz po dłuższej przerwie przebywaliśmy na wysokości ok. 1650 m (tzw. góry średnie), dlatego z niecierpliwością zobaczymy jakie będą efekty po dłużej przerwie od treningu w górach. Trasa treningowa nad rzeką Rio Grande to marzenie dla każdego adepta chodu sportowego. Nie przez przypadek rokrocznie przyjeżdża tutaj spora grupa włoskich i francuskich chodziarzy, gdzie szlifują swoją formę. Mogę z czystym sumieniem polecić to miejsce każdemu z wytrzymałości. Moje przygotowania aktualnie skupiają się do dystansu 20 km, na którym wystartuję na zbliżającym się PE w Alytusie oraz MP w Mielcu. Na powrót do dłuższych treningów przyjdzie czas od lipca, kiedy rozpocznę dłuższy BPS do MŚ w Doha2019.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, niebo, trawa, na zewnątrz i przyroda

Pisząc ten wpis świętuję 35 urodziny !!! 🙂 i od jutra zgodnie z przepisami staję się pełnoprawnym WETERANEM w sporcie (należy mieć ukończone 35 lat). To nie znaczy, że wybieram się na sportową emeryturę. Dalej pozostaję w walce z najlepszymi zawodnikami świata, co mam nadzieję nastąpi w Doha 2019 i Tokio2020. Rok 2020 będzie moim jubileuszem zawodniczym – “dwudziestoleciem” w profesji chodu sportowego. Do tego terminu ładunek mobilizacji i aktywności mam zaprogramowany na 100% swoich możliwości. Jak wszystko się ułoży dobrze, to 4. Igrzyska Olimpijskie będą moimi ostatnimi w karierze. Życzę sobie w tym dniu tylko zdrowia na przyszłe dni, tygodnie i lata 🙂

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, góra, niebo, na zewnątrz i przyroda

Dziękuję partnerom w przygotowaniach do imprez międzynarodowych: #Brubeck, #JuicePlus+, #PGNiG, #Podkarpacie, #MiastoMielec, #GaśnicaMielec, #MSiT i #PZLA.

Do usłyszenia, RA